آماده‌‌شدن نگارش ۵.۱۴۰۲ نرم‌افزار حسابداری ارزیسافت ویژه بازرگانی بین‌المللی

نرم افزار حسابداری چند ارزی ارزیسافت مخصوص بازرگانی بین المللی و برای کنترل برای صادرات و واردات

پس از گذشت حدود دو سال و نیم از تهیه‌شدن نگارش ۴ نرم‌افزار ارزیسافت، نگارش ۵ این برنامه آماده عرضه به مشتریان گرامی شده است. مهمترین اقداماتی که در این ورژن انجام شده است، بهینه‌کردن ساختار برنامه، مدیریت خطاها، تغییر روش ثبت داده‌های ترکیبی، افزایش گزینه‌ها و تقویت بنیان‌ها بوده است.

۱- اگر با شبکه یا VPS با برنامه کار می‌کردید گاهی دچار خطای قطع ارتباط شده و پیامد آن خطاهای دیگری در کار رخ می‌داد. در این ورژن ارتباط SQL کنترل شده و پرووایدرهای جدیدی به سیستم اضافه شده است. ضمن آنکه اگر در صفحه‌ی فاکتورها، عملیات یا صفحات مربوط به تنظیم یا حذف داده‌های ترکیبی خطای قطع‌اتصال با SQL SERVER رخ دهد، ضمن اعلام دریافت خطا، صفحه بسته نشده و شما می‌توانید در تلاشی مجدد اطلاعات را به سرور بفرستید. در این ورژن گزینه‌هایی نیز برای انتخابِ نوع تامین‌کننده‌ی ارتباط (Provider) و نوع پروتکل ارتباطی (TCP/IP یا Named pipes) قرار داده شده است. برای شبکه نیز گزینه‌هایی قرار داده شده است که همه‌ی اینها در بخش SQLServer connection options در صفحه‌ی سال‌های مالی قرار دارند.

۲ – برای مشتریان محترمی که از شبکه استفاده می‌کنند ذکر این نکته مهم است که استانداردسازی پرووایدرها به تنهایی نمی‌تواند خطاهای یک شبکه‌ی ناهماهنگ یا ناپایدار را برطرف کند. خیلی مهم است که سرور و کلاینت‌ها هماهنگ باشند. هماهنگی نرم‌افزاری مثل قوی‌بودن سخت‌افزاری مهم است. مثلا در استانداردهای شبکه‌های کم‌خطا ذکر شده که همه‌ی آنها از یک ورژن .Net Framework و یک ورژن TLS استفاده می‌کنند. کلاینت‌ها از سرور، چه در نرم‌افزار و چه در سخت‌افزار قوی‌تر نیستند. فایروال‌ها به‌خوبی تنظیم شده‌اند و تجهیزات سخت‌افزاری مربوط به شبکه به‌صورتی کاملا منظم کار می‌کنند.

۳- کدهای برنامه تحت تحت کمپایلرهای ۲۰۲۲ پالایش و عیب‌یابی شد. همه‌ی کامپوننت‌های مورد استفاده به‌روز شده و با استانداردهای روز مایکروسافت و امبارکدرو مطابقت پیدا کردند.

۴- برنامه از حالت ۳۲ یبتی خارج شده و به پلتفرم جدید ۶۴ بیتی ارتقاء یافت. وقتی ویندوز ۶۴ بیتی و برنامه هم ۶۴ بیتی باشد، فراخوانی برنامه دقیق‌تر و سرعت اجرای آن کمی بهتر خواهد شد. مهمترین عملکرد در بخش مدیریت حافظه اتفاق می‌افتد و محدودیت دسترسی به حافظه از بین خواهد رفت.

۵- جداول و فهرست‌ها با themes جدیدی ارایه شده‌اند که با محیط ویندوز هماهنگ‌ترند اما امکان بازگشت به حالت‌های پیشین از طریق تنظیمات سیستم یا تنظیمات سلیقه‌ای وجود دارد. گزینه‌های تغییر در بخش تنظیمات منحصربه‌فرد قرار داده شده‌اند.

۶- همه‌ی بخش‌های برنامه به‌صورت دقیق مورد مشاهده قرار گرفته و عیب‌های آنها رفع شد. مثلا در بعضی فهرست‌ها فقط ارز مرجع و ارز دوم نمایش داده می‌شد که این صفحات تنظیم شده و یا هر چهار ارز نمایش داده می‌شوند یا ارز مورداستفاده در فاکتور به تنهایی نمایش داده خواهد شد. پارامترهای مرتبط نیز تهیه شده و در جداول مربوطه گذاشته شدند تا با استفاده از مدیریت جداول امکان دسترسی به آنها وجود داشته باشد.

۷-فونت نستعلیق با فونت مناسب جدیدی تعویض شد و تغییراتی در شکل گرافیکی صفحات برنامه ایجاد شد.

۸- واحدهای افغانی و دینار عراق به هر پیش‌فرض‌های هر چهار واحد اضافه شد تا امکان انتخاب سریع آنها فراهم باشد.

۹- آماده شدن سرویس پشتیبانی آنلاین نرم افزار

نوشته‌ی قبلی
راه اندازی سرویس پشتیبانی آنلاین برنامه
فهرست