تنظیمات سیستم و ویژگی‌‌های ممتاز

تنظیمات واحدهای اصلی و ارزی در نرم افزار حسابداری چند ارزی

در سیستم چند ارزی ارزیسافت ابتدا بایستی تنظیمات سیستم را انجام داد. این تنظیمات در ۱۲ صفحه تقسیم شده‌اند. ابتدا مشخصات کامل موسسه و سپس مشخصات مدیر سیستم ثبت می‌شود. پس از آن تنظیمات محاسباتی انجام می‌شود. در این بخش تعریف دلخواه سه واحد ارزی و یک واحد اصلی همراه با تعداد ارقام اعشار، عناوین واحدهای اصلی و فرعی و سمبول‌های تنظیم می‌گردد. روش محاسبه قیمت کاردکس کالا می‌تواند میانگین، میانگین موزون یا FIFO باشد که بایستی انتخاب شود.

 

منوی مدیریت در نرم افزار حسابداری چند ارزی ارزیسافت

منوی مدیریت در نرم افزار حسابداری چند ارزی ارزیسافت

 

در بخش تنظیمات مدیریتی، تصمیمات شما درباره چگونگی اداره برنامه ثبت می شود. اینکه تصاویر چگونه ذخیره شوند. کددهی به کالا چگونه باشد. کارکرد سیستم چگونه ثبت شود. میزان روند قیمت فروش چقدر باشد و غیره.

در بخش کنترل حساب‌ها، امکان انتخاب گزینه‌های مختلف جهت کنترل مقدار اجناس، موجودی بانک و صندوق فراهم است. سامانه کنترلی چهار حالت را جهت انتخاب در اختیار شما می‌گذارد. ۱. جلوگیری از منفی‌شدن مانده از ابتدای دوره تا پایان دوره. ۲. جلوگیری از منفی شدن مانده‌ی پایان دوره ۳.  جلوگیری از منفی‌شدن مانده‌ از ابتدای دوره تا تاریخ ثبت هر فاکتور ۴. بدون کنترل.

در بخش تنظیمات فروش قابلیت‌های مختلفی جهت ثبت سریع‌تر کالاها وجود دارد. نحوه ارتباط با پذیرنده‌های بانکی آسان‌پرداخت و سامان‌کیش مشخص می‌شود.  کامپیوتر شما می‌تواند به سه پوز بانکی در هر لحظه وصل باشد. تنظیمات مختلف دیگری نیز وجود دارد که هر یک برای دلخواه‌کردن کار با برنامه مطابق با سلیقه شما بسیار مناسب است.

خلاصه‌ای از ویژگی‌های ممتاز برنامه

تبدیل اطلاعات به اکسل و html در سیستم چند ارزی ارزیسافت

فهرست‌ها و گزارشات برنامه همگی در محیطی طراحی شده‌اند که دارای قابلیت‌های فنی متعددی هستند.

سمت راست هر فهرست گزینه‌هایی برای چاپ و تبدیل اطلاعات به فرمت‌های متعدد وجود دارد.

امکان تهیه نمودارهای متعدد براساس فرمول‌های مختلف و ستون‌های جدول، همراه با جمع، ضرب یا میانگین این اطلاعات وجود دارد.

مدیریت فهرست‌ها طوری طراحی شده است که کاربر می‌تواند هر ستونی را که می‌خواست به فهرست اضافه کرده یا از فهرست حذف کند. فونت را تغییر دهد. نحوه نمایش اعداد را تنظیم کند. طول ستون را کم یا زیاد کند و قابلیت‌های فراوان دیگر. این تغییرات ثبت شده و برای همیشه ثابت می‌مانند.

در بخش عملیات مرتبط، فرایندهایی که به هر ردیف از جدول وابسته هستند قرار داده شده است تا دسترسی به بخش‌های مختلف به سادگی فراهم باشد.

»» در پائین صفحه گزارشات و فهرست‌ها، چندین کلید مختلف وجود دارد. مهمترین وظیفه‌ی این کلید‌ها ایجاد محیطی مانند اکسل Excle  است. می‌توان اطاعت را برحسب هز ستون یا چند ستون مختلف فیلتر کرد. همچنین به راحتی می‌توان در ستون‌های مختلف جدول جستجو کرد. محدودکردن تاریخی نیز سریع صورت می‌گیرد و می‌توان اطلاعات امروز، دیروز، این هفته و.. را به سرعت مشاهده کرد. امکان جستجوی سریع بر روی ستون ابتدایی هر فهرست وجود دارد.

 

»» از  دیگر ویژگی‌های برنامه امکان تغییر دقیق رنگ و شکل صفحات است. همچنین امکان تنظیم میزکار صفحه اول وجود دارد.

»» فهرست‌ اسناد و فاکتورهای بخش‌های برنامه به‌صورت تفکیک‌شده و یکجا (کلیه فرایندهای آن بخش) آورده می‌شود تا دسترسی به آنها به‌سرعت انجام شود. به‌راحتی می‌توان با چند کلیک اکتورهای ریالی، دلاری، یورویی یا درهمی فرایندهای مختلف را مشاهده کرد. هر فهرست سه یا پنج بخش دارد که در بخش اول، صورت کلی فاکتورها ارایه می‌شود. در بخش دوم جزئیات ریز اجناس موجود در فاکتور و در بخش‌های بعدی جزئیات ریز وجوه دریافتی و پرداختی آن مشخص می‌شود. در بخش‌ نهایی فهرست فایل‌های پیوست‌شده به فاکتورهای هزینه و درآمد ارایه می‌شود. این فایل‌های می‌تواند تصویر انواع اسناد و قبوض رسمی باشد.

»» برای فاکتورهای فروش امکان طراحی دلخواه فاکتور در محیط ساده و قابل انعطاف Fast Report وجود دارد. بیش از ده قالب پیش‌فرض مالیاتی، چند ردیفه، چند ردیفه با تصویر طراحی شده و به‌صورت پیش‌فرض در برنامه قرار داده شده است.

»» یکی از فرایندهای کاربردی برنامه، عملیات جستجوی فراگیر است. با استفاده از این عملیات، امکان جستجوی یک حرف یا یک عبارت در کلیه فیلدهای بخش‌های مختلف سیستم فراهم می‌شود. بنابراین با داشتن این گزینه، دسترسی شما به جزئی‌ترین اطلاعات در کمترین زمان ممکن میسر می‌شود.

جستجوی فراگیر در نرم افزار حسابداری چند ارزی ارزیسافت

جستجوی فراگیر در نرم افزار حسابداری چند ارزی ارزیسافت

 

 

برچسب‌ها‌: ،،،،
نوشته‌ی قبلی
حساب اشخاص در سیستم چند ارزی
نوشته‌ی بعدی
افزودن مرکزهزینه و پروژه به برنامه حسابداری ارزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست