گزارشات اتوماتیک حسابداری و فروش

گزارشات نرم افزار حسابداری چند ارزی

گزارشات زیادی در جاهای مختلف برنامه گنجانده شده است. اما در کنار همه گزارشاتی که از طریق فهرست‌ها و دفاتر حسابداری قابل تشکیل است، چند صفحه مخصوص گزارشات ساختیافته و رسمی نیز درنظر گرفته شده است. گزارش اتوماتیک حسابداری همراه با تبدیل مانده‌حساب‌های ارزی به زیر حساب واحد اصلی انجام می‌شود. براساس نرخ روز ارزها، پس از محاسبه حساب ارزش دفتری کلیه حساب‌های کل و تفصیلی، اختلاف آنها با ارزش روز حساب‌های ارزی محاسبه شده و سند تعدیل تهیه می‌شود. به این ترتیب سود و زیان حاصل از تعدیل یا تسعیر محاسبه می‌شود.

مجوعه گزارشات حسابداری متمرکز نرم افزار چند ارزی ارزیسافت

مجوعه گزارشات حسابداری متمرکز نرم افزار چند ارزی ارزیسافت

 

پس از انتخاب گزارش و ثبت فی روز یا فی پایان دوره عملکرد هر یک از واحدهای ارزی، یک صفحه هشت بخشی نمایان می‌شود که گزارشات مختلف حسابداری را به‌صورت متمرکز دراختیار شما قرار می‌دهد. سند خلاصه حسابداری، صورت سود و زیان ویژه دوره عملکرد، سود و زیان حاصل از تعدیل عملکرد، ترازنامه پایان دوره، گزارش تسهیم سرمایه پایان دوره، ترازنامه ویژه ابتدای دوره، پیوست صورت کامل ریز دارائی‌های جنسی ابتدا و انتهای دوره عملکرد و سند کامل تعدیل ارایه می‌شوند. این گزارش دقیقا مطابق با معیارهای رسمی و عرفی حسابداری دوبل تهیه شده و خیلی سریع به‌صورت مولتی‌ترد ساخته می‌شود. اصل مقادیر تعدیل شده واحدهای ارزی نیز نمایش داده می‌شود. در این دفتر، باز هم یکسری گزینه‌های دیگر قرار داده شده است تا کار تهیه اطلاعات دلخواه به آسانی صورت پذیرد.

 

دفتر معین‌های سود و زیان

دفتر معین‌های سود و زیان

 

گزارش دیگری به‌نام دفتر معین‌های سود و زیان در نرم افزار وجود دارد. این گزارش، وضعیت حساب کلیه‌ی سرفصل‌هایی که مانده آنها در گزارش عملکرد سود و زیان آورده می‌شود را با جزئیات مربوطه به نمایش می‌گذارد. گزارش دیگری با نام دفتر کارکرد روزانه، همانند دفتر روزنامه کار می‌کند با این تفاوت که مانده‌ی هر حساب ارزی را در بدون تبدیل به واحد اصلی نمایش می‌دهد. گزارش دیگر صورت وضعیت نقدینگی است که جمع و ریز گردش حساب بدهکاری و بستانکاری صندوق، بانک و تنخواه به همراه اسناد درجریان وصول ریالی و ارزی را نمایش می‌دهد.

 

صورت وضعیت نقدینگی

صورت وضعیت نقدینگی

 

در گزارشات فروش انواع گزارش مالی و مقداری از وضعیت حساب مشتریان و کالاها به‌صورت تفکیکی یا تشریحی نمایش داده می‌شود. گزارش سود و زیان موردی حاصل از فروش یا مرجوعی فروش اجناس، دفتر خاصی را فراخوانی می‌کند که در آن ریز اقلام فروش‌رفته نمایان شده و میزان سود طی مقایسه با بهای تمام‌شده‌ آن محاسبه می‌شود. تنظیم فرم TTMS مربوط به سازمان امور مالیاتی کشور از دیگر گزارشات موجود است. اگر سایر بخش‌های درباره برنامه را بخوانید درخواهید یافت که انواع دفاتر حسابداری کار گزارش‌گیری و تحلیل اطلاعات ارزی و ریالی را به استاندارد بسیار بالایی رسانده است.

برچسب‌ها‌: ،،،،،،،،،،
نوشته‌ی قبلی
تصاویری از بخش‌های مختلف برنامه چند ارزی
نوشته‌ی بعدی
چک و بانک در نرم‌افزار حسابداری چند ارزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست