اکانت‌های اینترنتی و حساب‌های بانکی

فهرست بانکها

حساب‌های بانکی به تعداد نامحدود قابل تعریف‌ هستند. اکانت‌های اینترنتی مانند انواع کردیت کارت و ویزاکارت را می‌توان در این فهرست جای داد. هر حساب بانکی می‌تواند دارای یک موجودی مربوط به واحد اصلی و سه موجودی ارزی باشد. جمع گردش و مانده موجودی‌ها در هر لحظه معلوم است و برای تهیه گزارش ریز حساب بدهکاری و بستانکاری، هر بانک یک حساب دفتری دارد که به‌سرعت تهیه می‌شود.

موجودی حساب بانک در برنامه چند ارزی ارزیسافت طی این فرایندها دچار تغییر می‌شود. موجودی ابتدای دوره، برداشت از بانک توسط صندوق، واریز به بانک از صندوق، کارمزد بانکی، سود بانکی، واریز وجه به بانک دیگر، برداشت وجه از بانک دیگر، وصول چک اشخاص، پاس‌شدن چک شخصی، چک صندوق، دریافت وجه بانکی و پرداخت وجه بانکی. دریافت و پرداخت وجه بانکی در همه فاکتورهای معاملات اعم از خرید و فروش وجود دارد. این وجوه در همه جا می‌توانند هر یک از ارزهای چهارگانه برنامه باشند.

 

تغییر گزارش آنلاین وضعیت موجودی حسابهای بانکی

تغییر گزارش آنلاین وضعیت موجودی حسابهای بانکی

 

در صفحه بانک‌ها سه بخش وجود دارد که در بخش اول فقط فهرست حساب‌های بانکی برای کاربران عادی نمایش داده می‌شود. در بخش میانی، موجودی لحظه‌ای چهار حساب اصلی و ارزی به نمایش در می‌آید. در بخش سوم، جمع گردش بدهکاری، جمع گردش بستانکاری و مانده‌ی هر یک از حسابهای چهارگانه هر بانک  مشخص می‌شود. با چند کلیک ساده امکان مشاهده حساب عملکرد ابتدای دوره و طی دوره و حساب ارزش دفتری بانکها که در گزارشات حسابداری پایان دوره مورداستفاده قرار می‌گیرد، به راحتی مشخص می‌شود. با ورود به دفتر حساب هر بانک ، امکان مشاهده‌ی ریز دریافتی‌ها، پرداختی‌ها و مانده‌ی لحظه‌ای حساب چهارگانه‌ی هر بانک فراهم می‌شود. این گزارش به‌سرعت و با دقت تهیه می‌شود. با استفاده از گزینه‌ی تغییر گزارش، به‌راحتی امکان تهیه گزارشات متنوع وجود دارد که گزارشات صورت وارده‌های بانک و صورت صادره‌های بانک از جمله گزارشات پیش‌فرض این دفتر هستند. در بخش صورت تفکیکی عملکرد حساب بانک یا بانک‌ها، امکان مشاهده سریع جمع بدهکاری و بستانکاری حساب بانکی به  تفکیک روز، ماه، سال، تیپ عامل، شرح تعدیل، نوع سند و نام بانک میسر می‌شود.

 

گزارش اسناد قطعی و تاثیرگذار حسابهای بانکی برنامه ارزیسافت

گزارش اسناد قطعی و تاثیرگذار حسابهای بانکی برنامه ارزیسافت

 

همانطور که در شکل فوق قابل مشاهده است، چند گزینه برای مدیریت بهتر دفتر بانک تعبیه شده است. با این گزینه‌ها امکان مشاهده‌ی اسنادی که بعدا و درصورت وصول بر روی این حساب بانکی تاثیر می‌گذارند نیز وجود دارد.

 

دریافت وجه بانکی در برنامه ارزیسافت

دریافت وجه بانکی در برنامه ارزیسافت

 

دریافت یا پرداخت وجه بانکی چندین گزینه دارد که کار ثبت اطلاعات را دقیق و امکان گزارشات را بیشتر می‌کند. نحوه دریافت بانکی را می‌توان به‌صورت انتخابی فهرست کرد. همانطور که در تصویر بالا معلوم است، سیستم درحال ثبت یک دریافت بانکی دلاری به مبلغ ۵۰۰/۵۰ است که کارمزد بانکی ۰/۰۱ دلار داشته است. لارم به ذکر است که اگر وضعیت کنترل موجودی حساب بانکی در تنظیمات سیستم را علامت زده باشید، هرگونه کم‌آمدن موجودی هنگام پرداخت وجه بانکی را به اطلاع شما می‌رساند.

برچسب‌ها‌: ،،،،،،
نوشته‌ی قبلی
کنترل حساب‌های سهامداران
نوشته‌ی بعدی
کالا و خدمات و نحوه گردش آنها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست