کنترل حساب‌های سهامداران

تنظیم حساب ابتدای دوره سهامداران

در این برنامه، حساب سهامداران به چند بخش تقسیم می‌شود. حساب سرمایه‌گذاری منقول از دوره پیش،  حساب سرمایه‌گذاری طی دوره، حساب برداشت منقول از دوره پیش و حساب برداشت طی دوره. سرمایه‌گذاری و برداشت هم به‌صورت جنسی و هم به‌صورت نقدی ممکن خواهد بود. هنگام تعریف سهامدار، ضمن تعیین درصد سهم وی، مانده حساب چهارگانه منقول از دوره پیش وی ثبت می‌شود. از این مانده حساب صرفا برای یادآوری و نمایش در دفاتر استفاده شده و تاثیری در حساب‌های برداشت و سرمایه‌گذاری مندرج در ترازنامه ندارد.

هر سهامدار می‌تواند دارای یک حساب مربوط به واحد اصلی و سه موجودی ارزی باشد. جمع گردش و مانده حساب‌ها در هر لحظه معلوم است و برای تهیه گزارش ریز حساب بدهکاری و بستانکاری هر سهامدار یک حساب دفتری وجود دارد که به‌سرعت تنظیم می‌شود. حساب برداشت سهامداران از طریق این فرایندها مدیریت می‌شود: برداشت جنسی، مرجوعی برداشت جنسی، برداشت انواع وجه نقدی و چک. حساب سرمایه‌گذاری وی نیز از طریق این فاکتورها کنترل می‌گردد: سرمایه‌گذاری جنسی، مرجوعی سرمایه‌گذاری جنسی و سرمایه‌گذاری انواع وجه اعم از نقدی، بانکی، چک و برات.

 

فهرست سهامداران در برنامه چند ارزی ارزیسافت

فهرست سهامداران در برنامه چند ارزی ارزیسافت

 

در صفحه سهامداران سه بخش وجود دارد که در بخش اول فقط فهرست سهامداران و سایر مشخصات انتخابی آنها برای کاربران عادی نمایش داده می‌شود. در بخش میانی، وضعیت حساب سرمایه‌گذاری و برداشت لحظه‌ای چهار حساب اصلی و ارزی به نمایش در می‌آید. در بخش سوم، جمع گردش بدهکاری، جمع گردش بستانکاری و مانده‌ی هر یک از حسابهای چهارگانه هر سهامدار مشخص می‌شود. با چند کلیک ساده امکان مشاهده حساب عملکرد منقول ابتدای دوره و طی دوره و حساب ارزش دفتری سهامداران که در گزارشات حسابداری پایان دوره مورداستفاده قرار می‌گیرد، به راحتی مشخص می‌شود. همانطور که در شکل می‌بینید ما حتا گزارش ریز مربوط به خرده‌تفاوت‌های تبدیلات حساب سهامدار را نیز دراختیار کاربران قرار می‌دهیم. هنگام تغییر مانده حساب‌ نهایی فاکتورها معمولا چند ریالی به‌خاطر تعداد ارقام اعشار کم یا زیاد می‌آید که ما اینها را یافته و در گزارشات پایان دوره در بخش سود و زیان حاصل از تعدیل عملکرد قرار می‌دهیم.

 

دفتر حساب سهامداران برنامه ارزیسافت

دفتر حساب سهامداران برنامه ارزیسافت

 

با ورود به دفتر حساب هر سهامدار، امکان مشاهده‌ی ریز دریافتی‌ها، پرداختی‌ها و مانده‌ی لحظه‌ای حساب چهارگانه‌ی هر سهامدار فراهم می‌شود. این گزارش به‌سرعت و با دقت تهیه می‌شود. با استفاده از گزینه‌ی تغییر گزارش، به‌راحتی امکان تهیه گزارشات متنوع وجود دارد که گزارشات صورت عملکرد سهامدار با کالاها، صورت عملکرد سهامدار با خدمات، حساب ریز برداشت و حساب ریز سرمایه‌گذاری از جمله گزارشات پیش‌فرض این دفتر هستند. در بخش صورت تفکیکی عملکرد حساب سهامدار یا سهامداران، امکان مشاهده سریع جمع بدهکاری و بستانکاری آنها به  تفکیک روز، ماه، سال، تیپ عامل، شرح تعدیل، نوع سند و نام سهامداران میسر می‌شود.

برچسب‌ها‌: ،،،،
نوشته‌ی قبلی
چگونگی مدیریت حساب هزینه‌ها و درآمدها
نوشته‌ی بعدی
اکانت‌های اینترنتی و حساب‌های بانکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست