حساب صندوق‌های ریالی و ارزی

تنظیم اکانت صندوق و موجودی ابتدای دوره آن

صندوق‌ها به تعداد نامحدود قابل تعریف‌ هستند. هر صندوق می‌تواند دارای یک موجودی مربوط به واحد اصلی و سه موجودی ارزی باشد. جمع گردش و مانده موجودی‌ها در هر لحظه معلوم است و برای تهیه گزارش ریز حساب بدهکاری و بستانکاری، هر صندوق یک حساب دفتری دارد که به‌سرعت تهیه می‌شود.

موجودی حساب صندوق در برنامه چند ارزی ارزیسافت طی این فرایندها دچار تغییر می‌شود. موجودی ابتدای دوره، فاکتور دریافت وجه، فاکتور فروش، فاکتور دریافت درآمد نقدی، فاکتور سرمایه‌گذاری سهامداران، فاکتور مرجوعی خرید، فاکتور پرداخت وجه، فاکتور خرید، فاکتور پرداخت هزینه نقدی، فاکتور برداشت سهامداران، فاکتور مرجوعی فروش، چک صندوق، نقدکردن چک اشخاص، برداشت از بانک، واریز به بانک، دریافت قسط، دریافت از صندوق دیگر و پرداخت به صندوق دیگر.

 

تغییر گزارش صندوق در برنامه حسابداری چند ارزی

تغییر گزارش صندوق در برنامه حسابداری چند ارزی

 

در صفحه صندوق‌ها سه بخش وجود دارد که در بخش اول فقط فهرست صندوق‌ها برای کاربران عادی نمایش داده می‌شود. در بخش میانی، موجودی لحظه‌ای چهار حساب اصلی و ارزی به نمایش در می‌آید. در بخش سوم، جمع گردش بدهکاری، جمع گردش بستانکاری و مانده‌ی هر یک از حسابهای چهارگانه هر صندوق مشخص می‌شود. با چند کلیک ساده امکان مشاهده حساب عملکرد ابتدای دوره و طی دوره و حساب ارزش دفتری صندوق‌ها که در گزارشات حسابداری پایان دوره مورداستفاده قرار می‌گیرد، به راحتی مشخص می‌شود. با ورود به دفتر حساب هر صندوق، امکان مشاهده‌ی ریز دریافتی‌ها، پرداختی‌ها و مانده‌ی لحظه‌ای حساب چهارگانه‌ی هر صندوق فراهم می‌شود. این گزارش به‌سرعت و با دقت تهیه می‌شود. با استفاده از گزینه‌ی تغییر گزارش، به‌راحتی امکان تهیه گزارشات متنوع وجود دارد که گزارشات صورت وارده‌های صندوق و صورت صادره‌های صندوق از جمله گزارشات پیش‌فرض این دفتر هستند. در بخش صورت تفکیکی عملکرد حساب صندوق یا صندو‌ق‌ها، امکان مشاهده سریع جمع بدهکاری و بستانکاری صندوق به  تفکیک روز، ماه، سال، تیپ عامل، شرح تعدیل، نوع سند و نام صندوق‌ها میسر می‌شود.

 

دریافت نقدی یورو هنگام تنظیم فاکتور دلاری در نرم افزار ارزیسافت

دریافت نقدی یورو هنگام تنظیم فاکتور دلاری در نرم افزار ارزیسافت

 

همانطور که در بخش‌های دیگر آورده شده است، برنامه ارزیسفات دارای امکان تبادلات زیادی بین ارزهای مختلف است. مثلا همانطور که در تصویر فوق قابل مشاهده است به راحتی می‌توان هنگام تنظیم یک فاکتور دلاری، مقداری یورو به‌صورت نقدی از مشتری دریافت کرد. پس از ثبت این عملکرد، ۲۵/۵۰ یورو به حساب بدهکاری یورویی صندوق برده شده و مبلغ ۲۸/۹۵ دلار به حساب بستانکاری دلاری شخص وارد می‌شود. شرح تبدیل‌ها و فی توافقی یورو و دلار نیز ثبت می‌شود تا در نهایت در گزارشات ارزش دفتری و تعدیل حساب‌های ارزی از آن استفاده شود.

 

دریافت نقدی ریال هنگام تنظیم فاکتور دلاری در نرم افزار ارزیسافت

دریافت نقدی ریال هنگام تنظیم فاکتور دلاری در نرم افزار ارزیسافت

 

یا مثلا همانطور که در تصویر فوق قابل مشاهده است هنگام تنظیم یک فاکتور دلاری، می‌توان مقداری ریال به‌صورت نقدی از مشتری دریافت کرد. پس از ثبت این عملکرد، ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال به حساب بدهکاری ریالی صندوق برده شده و مبلغ ۵۴/۰۵ دلار به حساب بستانکاری دلاری شخص وارد می‌شود.

 

برچسب‌ها‌: ،،،،،
نوشته‌ی قبلی
کالا و خدمات و نحوه گردش آنها
نوشته‌ی بعدی
حساب اشخاص در سیستم چند ارزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست